Historie

7. ZŠ se začala stavět ve 2. etapě výstavby sídliště Riviéra podle projektu architekta ing. Juroka.

Základní panel byl položen 15. 6. 1964.

Stavbu prováděly Pozemní stavby Ostrava, stavební správa Frenštát. Montáž školy postupovala velmi rychle. Během letních měsíců se v hrubé stavbě dokončily pavilony  U1, U2, U3  a přistoupilo se k vnitřním pracem. O konečný úklid se zasloužili rodiče a učitelé. Zbývalo vybavit nábytkem kabinety a připravit třídy na vyučování.

Dne 1. 9. 1965 byla škola otevřena a školní rok zahájen ve 20 třídách (s 698 žáky). Rozestvěna zůstala tělocvična a pavilon DM3. Vyučovat se ale začalo a škola prožívala své první dny. Ředitelem byl jmenován Jaroslav Oblídal, zástupcem ředitele Štěpán Zamazal a administrativní pracovnicí Eliška Halušková.

Pedagogičtí pracovníci 1. – 9. ročníků: Marta Skupienová, Růžena Bláhová, Sylvie Grygarová, Jarmila Kavková, Marcela Nováková, Zora Lásková, Marta Sychrová, Markéta Faldynová, Marie Procházková, Libuše Seltenreichová, Miroslav Křístek, Jana Vrbíková, Zdeněk Matula, Renáta Kozáková, Jana Alexová, Jarmila Mlýnková, Magda Bednářová, Jiří Faldyna, Vlasta Hlaváčová, Marta Kolčárová, Anna Fajkusová. Vychovatelky ve školní družině: p. Ludmila Ďurčová a p. Marie Holáňová.

Ve školním roce 1966 – 67 byla výuka zahájena s 848 žáky ve 27 třídách. Pedagogický sbor tvořilo 40 učitelů a 5 vychovatelek. Celý tento školní rok probíhal ještě ve znamení dokončení stavebních prací, došlo k úpravám hřiště, chodníků a okolního terénu. Stále se pokračovalo ve vnitřním vybavení budov.

V průběhu uplynulých 30 let navštěvovalo školu na 3000 žáků, pracovalo přes 100 učitelů a nejvíce dětí (1011) navštěvovalo školu ve školním roce 1974/75.

Řediteli školy se postupně stali :

Jaroslav Oblídal od r. 1965 do r. 1984,

Petr Karas od r. 1984 do r. 1990 a

Miroslav Křístek od r. 1990 do r. 2006.

Iveta Zechová od 1. 1. 2007 do současnost

Ve funkci zástupců působili :

• Štěpán Zamazal
  • Anna Střítěžská
  • Marie Procházková
  • Renáta Kozáková
  • Marta Skupienová
  • Marcela Nováková
  • Věra Rosmanitová
  • Karla Skokanová
  • Jiří Semenský

Nyní ve funkci zástupce působí Hana Weissmannová, Ivo Řeha

INFORMACE PRO RODIČE PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče,
dovolte, abych vám před nástupem vašeho dítěte do první třídy poskytla několik základních informací.

Školní rok 2024/2025 bude zahájen v pondělí 2. září 2024. Učebny prvních ročníků
budou umístěny v přízemí pavilonu školy U3. Při vstupu hlavním vchodem do školy bude umístěna orientační tabule, která vás zavede správným směrem. V prvních třídách bude třídními učitelkami Mgr. Zdeňka Poledníková, Mgr. Monika Prokopová, Mgr. Lenka Kašperová.

Průměrný počet žáků na třídu je 18 a je velkou výhodou pro vaše děti. První den ve škole probíhá ve slavnostní a přátelské atmosféře, děti nebudou potřebovat aktovky ani přezuvky. Rodiče se svými dětmi vstoupí společně s dětmi do označených tříd, kde je uvítá třídní učitelka a na lavičkách bude pro děti připraveno malé překvapení. Po uvítání se naši „prvňáčci“ v doprovodu rodičů přemístí společně s třídní učitelkou do velké tělocvičny, kde je budou
netrpělivě vyhlížet žáci naší školy a pedagogický sbor. Proběhne slavnostní zahájení školního roku a „pasování prvňáčků,“ které se stalo pěknou tradicí školy.
Rodiče se první den dozví všechny potřebné informace k zahájení školní docházky od třídních učitelek a dne 5. září 2024 (čtvrtek) v 16. 00 hodin se budou konat první třídní schůzky, kde bude větší prostor k ještě podrobnějším informacím. Doporučujeme počkat s nákupem učebních pomůcek pro své děti až po této třídní schůzce, protože některé věci (pastelky, desky na písmenka, tužky, pero apod.) zakoupí škola.

Již první den ve škole bude zajištěn provoz školní družiny – přihlášky do školní družiny jsou již v tuto chvíli umístěny na webu školy www.7zsfm.cz v odkaze „pro rodiče“ – „dokumenty ke stažení“ nebo ji obdržíte první den ve škole prostřednictvím třídních učitelek. Vyplněnou přihlášku je třeba vyplnit a odevzdat třídní učitelce v den nástupu dítěte do školy nebo s větším předstihem na sekretariátě školy (můžete zasílat i elektronicky na 7zs@7zsfm.cz).

Informace o termínu zakoupení stravenek pro vaše děti bude rovněž zveřejněna na webu školy v sekci „školní jídelna.“ Bude se jednat o tyto termíny: 29.,30. srpna 2024 v době od 9. 00 – 11. 00 hodin, dále pak od 2. 9. 2024 a dny následující vždy od 7.30 – 8.00 hodin. Stravenky můžete zakoupit v tyto termíny ve školní jídelně (vstup po schodišti ze strany ulice 28. října) hotově nebo bezhotovostně, kdy pokyny k navedení bezhotovostní platby jsou uvedeny rovněž na webu školy (odkaz „dokumenty ke stažení“- „bezhotovostní platba.“)

Věřím, že tyto základní informace přispějí k pohodovému zahájení školní docházky vašeho dítěte.
Těším se společně s pedagogickým týmem na spolupráci s vámi!

Mgr. Iveta Zechová, ředitelka školy